Youtube Reklamları
Hakkımızda
SitenBurada
SEO Uyumlu, Kullanımı Kolay, Size Özel Panale Sahip ve Bütçenize Uygun Temalar

Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Dünyanın en popüler video platformu YouTube'dur. İletişim bilimciler, Youtube'un aslında televizyondan sonraki önemli buluş olduğunu söylüyor. Modern insan neyi ve ne zaman izleyeceğini kendisi seçmek ister. Baş editörün kaprislerinden ziyade kendi tercihlerine göre bir televizyon kanalının programlamasına bağlı kalır. Dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısı olan Youtube, insanların en çok vakit geçirdiği kanallardan biridir.

Marka bilinirliğini artırmanın en hızlı ve en ucuz seçeneği olan Youtube reklamları ile hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaşabilir ve ticaret hacminizi artırabilirsiniz. Ancak, oluşturduğunuz pazarlama noktasının ilgi çekici, çekici ve iyi düşünülmüş olması gerekir. çünkü YouTube kullanıcıları hoşgörü ve sabırdan yoksundur. Bu nedenle, başarılı olmak istiyorsanız Youtube reklamları için uzmanlaşmış bir ajansla çalışmak çok önemlidir.

Youtube Reklamları

Youtube Reklam Modelleri

Yayın İçi Atlayabileceğiniz Reklamlar:

Videoların başında, ortasında veya sonunda sunum yapmanızı sağlayan bir model, YouTube kullanıcıları için oluşturduğunuz bir tanıtım videosu veya kendi YouTube kanalınızdaki bir videodur.

Kullanıcıların reklamı atlamak, izlemeye devam etmek veya web sitenize gitmek için beş saniyesi vardır. Beş saniye sonra reklamlarınızı çabucak atlasalar bile markanız akıllarına yerleşecektir. Ve en iyi yanı, size bir kuruşa mal olmayacak olmasıdır.

Bu yaklaşım, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmayı, web sitesi trafiğini ve gelirlerini artırmayı ve marka bilinirliğini korumayı eskisinden çok daha basit hale getiriyor.

Nasıl Ücretlendirilirim ?

GBM teklifini kullanırsanız, yalnızca izleyiciler reklam videonuzu 30 saniye boyunca veya 30 saniyeden kısaysa videonun tamamını izlediğinde ödeme yaparsınız.

BGBM (Bin Gösterim Başına Maliyet) teklifini kullandığınızda, reklamınızın görüntülenme sayısı, ne kadar ödeme alacağınızı belirleyecektir. Başka bir deyişle, görülen her bin Bumper reklam için ödeme yaparsınız.

Youtube Reklamları

Atlanamayan Yayın İçi Reklamlar

Sorunlarınızı tek bir filmde anlatmak istiyorsanız atlanamayan yayın içi reklamlar sizin için en iyi modeldir. Bu reklamlar tartışılmaz, bu nedenle mesajınızı iletmelisiniz. Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki YouTube veya ortak web siteleri ve mobil uygulamalardaki videolarda gösterilen atlanamayan reklamlarla tüm hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Bu modelde her 1.000 gösterim için ödeme yaparsınız. Şirketinizin farkındalığını yaymak ve girişimleri teşvik etmek için mükemmel bir platformdur.

Video Discovery Reklamları

İnsanlar tarafından bulunmasını istiyorsanız aradığınız kanal Video Keşif Reklamları olabilir. Reklamlarınızın PC'lerde ve mobil cihazlarda YouTube ana sayfasında görünmesini sağlar. Bu reklam biçimi, mütevazı bir tanıtım resminin ve birkaç kelimelik yazılı içeriğin kullanılmasına izin verir. Kullanıcılar, video türü Discovery reklamlarına tıklayarak Youtube izleme sayfasında reklamınızı oynatmaya teşvik edilir.

Bu model sayesinde YouTube aramalarında, benzer videolarda ve ana sayfada çıkma şansınız var. Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladıktan sonra izlerse ödeme yaparsınız. Harcadığınız her doların değerli olduğundan emin olursunuz.

Bumper Reklamlar

Özlü, dikkat çekici ve dikkat çekici içerik ve bumper reklam stratejisi ile kullanıcılar arasında marka bilinirliğini artırma hedefinize ulaşmak oldukça basittir.

Kullanıcılar bu modele YouTube videolarından veya Google'ın Görüntülü Reklam Ağı'ndaki ortak web sitelerinden erişebilir. Kullanıcılara reklamı atlama seçeneği sunmadan sadece 6 saniyede mesajınızı iletmenizi sağlar. Ayrıca, bu yaklaşım kapsamında her 1.000 gösterim için ödeme yaparsınız. Markanızın ve web sitenizin erişiminin kullanıcı farkındalığını artırmak için başarılı bir yaklaşımdır.

YouTube Masthead Reklamları

Masthead reklamcılığı, ister bilgisayar, ister mobil cihaz veya televizyon kullanıyor olun, YouTube'a erişimi olan herkese doğrudan erişmenizi sağlar. Tüm bu cihazlarda YouTube'un ön sayfasında, reklam bölümü çok büyük tipte gösteriliyor ve izleyicilerin oradan uzaklaşmasının bir yolu yok.

Ancak, Masthead reklamlarını bir Google satış temsilcisi aracılığıyla planlamak, bunları kullanmanın tek yoludur.

Bu kanalı, pazara sunmayı planladığınız hizmetler, ürünler veya pazarlama kampanyaları gibi yeni teklifleri tanıtmak için kullanabilirsiniz. Kısa bir süre içinde oldukça büyük bir kitleyle konuşma fırsatınız olduğunu göz önünde bulundurursak.

Kullanıcılar, otomatik olarak oynatılan reklamınızı tıkladıklarında videonuzun yüklendiği YouTube sayfasına yönlendirilir.