Google Benim İşletmem

Google Benim İşletmem Nedir ?

Google Haritalama olarak da anılan Google My Business, Google'ın işletmeler için sağladığı ücretsiz bir dijital harita hizmetidir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi için en iyi araçlardan biri, yerel SEO çalışması yapan dijital pazarlamacıların yeni gözdesi olan "Google My Business".

Google Benim İşletmem Neden Önemli ?

Google'ın kendi bünyesinde sunduğu bu hizmete öncelik verilmektedir. Çünkü şirketi belirli bir adrese bağlar ve yerel kaynakları kullanır, böylece kullanıcılar yorum yapabilir ve değerlendirebilir. Bunu yaparak kullanıcılarına kolaylık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu hizmeti doğru kullanan firmaların daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlar.

İşletmenize Dair Bilgileri Doğru ve Eksiksiz Paylaşın

Başarılı bir SEO kampanyası için Google My Business'ta işletmenizle ilgili tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak başlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir şirket olarak yakındaki rakiplerinizi geride bırakma sürecine başlarsınız.

Anahtar Kelimelere Önem Verin

Bir şirketin Google My Business hesabının, sosyal medyadaki varlığı kadar eşit derecede önemli olduğunu unutmayın. Çünkü Google, My Business'taki kelimelerden bile web sitenizi ön plana çıkarabilir. Sonuç olarak, hedef kitlenizin kullandığı arama terimlerini kullanmak, onlarla bağlantı kurma şansınızı artıracaktır.

Düzenli Aralıklarla Paylaşımlar Yapın

Google'da öne çıkmak ve rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız, yazdığınız blog yazıları ve sosyal medya paylaşımlarınızın duyurular bölümü düzenli olarak Google My Business'ta yer almalıdır.

Yapılan Açıklamalara Dikkat Edin Ve Onlarla Etkileşim Kurmak İçin Çaba Gösterin

Yorum kısmı çok önemli. Yorumlar, işe aşina olmayanlar için bir referans noktası görevi görür ve sonuç olarak insanların size olan güveni ilk olarak bu noktada tesis edilir. Kuşkusuz, daha iyi sonuçlara sahip işletmelerin, anahtar kelime aramalarında daha yüksek görünme şansı daha yüksek olacaktır.

Müşteriler artık sorularına hızlı ve kesin yanıtlar alabilecekleri şirketleri tercih ediyor. Ek olarak, yorumları düzenli olarak inceleyerek, sorulara tatmin edici yanıtlar vererek ve müşteri gereksinimlerine göre boşluklarınızı doldurarak olumlu geri bildirimler alabilirsiniz.

Fotoğraf Paylaşmayı İhmal Etmeyin

Fotoğraf kullanan işletmeler, Google standartlarına göre %35 daha fazla tıklama ve görüntüleme alıyor. Kullanıcıların, bir anlık görüntüsünü gördükten sonra bir işletmeye güvenme olasılığı daha yüksektir.

Google Benim İşletmem Kısmından Analizler

Google My Business sayesinde müşterilerin firmayı veya işletmeyi nasıl bulduklarına dair bir çalışmayı görebiliriz. Bir işletmeyle ilgili önemli bilgilere erişmenin, iletişim kurma, Google Haritalar'ı kullanma, web sitesini ziyaret etme, organik arama vb. gibi çok sayıda yolu vardır. Google Benim İşletmem sayfasından, işletmeyi kaç kişinin aradığı, kaç kişi olduğu hakkında daha ayrıntılı bilgiler görebiliriz. insanlar fotoğrafları gördü, kaç kişi yol tarifi istedi ve bu yol tariflerini nereden aldı.

Alıcıların şirketi bulmak için kullandığı terimleri de görebiliriz. Bu anahtar kelimeleri yaklaşan Google My Business girişlerinde kullanabiliriz. Ayrıca SEO hizmetleri için bizi işe alan işletmeler, web sitelerinde bu anahtar kelimeleri kullanarak bir blog yazısı hazırlamamızı ve haber bölümünde kullanmamızı sağlayabilirler.